AC Sparta Praha – SK Slavia Praha (Pohár FAČR)

Zde můžete sledovat Český pohár MOL Cup

AC Sparta Praha – SK Slavia Praha

5.5 2021 17:30

INFORMACE O ZÁPASE

Pražská Slavia může po dvou letech opět zaútočit na double! Ve finále poháru vyzve už jistý mistr Viktorii Plzeň. Sešívaní prodloužili svou historicky unikátní sérii proti Spartě, kterou potřetí v řadě zdolali, počtvrté udrželi čisté konto a počtrnácté (!) s největším rivalem neprohráli. Sparta přitom doma neodehrála vůbec špatný zápas, derby bylo na šance vyrovnané a mohlo klidně skončit 5:5, ale rozhodla naprosto odlišná produktivita. Zatímco domácí nenašli recept na výborného Koláře, hosté dokázali navzdory několika zahozeným tutovkám tři akce dotáhnout. Dvojitou hrubku v rozehrávce potrestal ve 25. minutě Kuchta, o pět minut později doklepl z malého vápna Dorleyho přihrávku neobsazený Holeš a krátce po změně stran utnul jakékoli naděje Letenských znovu nejlepší ligový střelec Jan Kuchta po Masopustově skvostné akci a přihrávce před prázdnou bránu.