Česko – Bosna a Hercegovina (ME 2022 v házené mužů)

 

Zde můžete sledovat ME v házené mužů (ME 2022 – Slovensko / Maďarsko)

15.1.  2022  18:00

Česko – Bosna a Hercegovina

Tip: Všechny aktuální sportovní přenosy dnešního dne najdete v nabídce na hlavní stránce ZDE

INFORMACE O TURNAJI:

Mistrovství Evropy v mužské házené 2022 se odehraje ve 2 různých státech, konkrétně v 6 různých městech – Bratislavě a Košicích (Slovensko), a Budapešti, Debrecenu a Szegedu (Maďarsko). Mistrovství Evropy se koná každé 2 roky a hraje se od roku 1994. Nejlepším českým umístěním bylo 6. místo na ME 1996, toto místo Češi zopakovali i na šampionátu v roce 2018 v Chorvatsku. Na minulém ME se jim nedařilo a skončili až na celkovém 12. místě. Podruhé se na šampionátu představí 24 týmů, hned 20 z nich vzešlo z kvalifikace. Pořadatelské země mají účast zajištěnu automaticky, stejně tak poslední finalisté Mistrovství Evropy, kterými jsou Španělsko a Chorvatsko. Nejlepší týmy z ME se kvalifikují i na Mistrovství světa v házené mužů. Z celkem 6 čtyřčlenných skupin postoupí do dalších bojů vždy 2 nejlepší týmy, a to konkrétně do dalších dvou skupin. Zde se odehrají zbývající zápasy, se kterými týmy ještě nehrály. Systém je podobný jako na Mistrovství Evropy v házené žen, kde však hraje méně týmů. Dva nejlepší týmy z těchto skupin postupují rovnou do semifinále, týmy na 3. místě čeká duel o 5. místo.
—————————————————————————————————————————-

INFORMACE O ZÁPASE:

Český tým si připisuje první vítězství na ME na Slovensku. Bosnu a Hercegovinu deklasuje 27:19, když Matěj Klíma zaznamenal při svém debutu na tomto EURO osm branek a nasměroval český celek k výhře. Češi ani sekundu neprohrávali, skvěle vstoupili do zápasu, pak se soupeř pomalu dotahoval a dostal se na kontakt. Nicméně závěrečných patnáct minut zvládli svěřenci trenéra Trtíka podstatně lépe. Ve druhém poločase už jim po nástupu Marka Vanča výrazně lépe vycházela střelba z křídel. Skvěle se prezentoval i jednadvacetiletý Tomáš Piroch a nakonec se na place objevil i nadějný zuberský gólman Šimon Mizera.

VIDEO ↓


Živé sportovní přenosy  Naším cílem je pro vás zprostředkovat ty nejlepší oficiální odkazy na sportovní zážitky a aktuální informace na internetu. Hledáte-li nějaký zajímavý sportovní přenos z celého světa zaručeně ho naleznete zde  na stránkách www.ziveprenosy.cz. Tak proč toho nevyužít a nepodělit se o to se svou rodinou a přáteli sdílením do diskuzního fóra nebo na socialní sítě jako je Facebook/Twitter/Google+ a další. Přejeme vám příjemné sportovní zážitky –  Živépřenosy.cz.

Hlavní strana    ŽivéPřenosy#2     ŽivéPřenosy#3     ŽivéPřenosy#4    ŽivéPřenosy#5