Zde můžete sledovat hokejový zápas ( MS v hokeji 2022 Helsinky / Finsko )

26.5.  2022  15:20

Německo – Česko

INFORMACE O ZÁPASE

Stěhování do Helsinek nebylo pro Jalonenovu družinu žádným problémem, v Ice Hall Areně zvyklé Německo porazili 4:1. Čeští hokejisté udělali důležitý krok k postupu už v první třetině, v níž vstřelili dva góly v přesilové hře. Skóre střetnutí otevřel ve 3. minutě David Pastrňák, na nějž v 11. minutě navázal kapitán Roman Červenka. Na rozdíl tří branek upravil ve 33. minutě David Krejčí a jak jinak, než v početní převaze. Německo se dočkalo snížení až při powerplay, kdy se v 54. minutě trefil Moritz Seider. Na více už se ale naši západní sousedé nezmohli, při pokračující hře bez gólmana naopak pečetil české vítězství Jiří Smejkal. Pro semifinále se Česko stěhuje zpět do Helsinek, kde bude chtít prolomit desetileté čekání na cenný kov, poslední medailová radost se uskutečnila v roce 2012 v Moskvě.