video: Česko U20 – Slovensko U20 (MS v hokeji do 20 let) 5:4

 

Sledujte hokejové mistrovství světa hráčů do 20 let  (2022 – 2023)

9.8.  2022  20:00

Česko U20 – Slovensko U20


INFORMACE O TURNAJI
Šampionát se měl konat na přelomu loňského a letošního roku od 26. prosince do 6. ledna, ale kvůli koronavirové nákaze byl nakonec turnaj zrušen po odehrání pouhých devíti zápasů a kontumaci dalších tří duelů. Český tým ještě pod vedením kouče Karla Mlejnka stihl odehrát utkání s domácí Kanadou (3:6) a s Německem (1:2 v prodloužení). Duel s Finskem kvůli výskytu nemoci covid-19 v českém výběru měl být zkontumován a ve skupině měli Češi hrát ještě s Rakouskem. Složení skupin pro odložený turnaj se po vyloučení Ruska změnilo. S českým výběrem zůstaly Kanada a Finsko a nově jsou jejich sooupeři Slovensko a Lotyšsko, které se posunulo mezi elitu místo Ruska. Loni v prosinci skončili Lotyši ve skupině A divize I v Dánsku druzí za Běloruskem, které ale nemůže hrát ze stejného důvodu jako Rusové. Ve skupině B budou hrát Spojené státy americké, Švédsko, Švýcarsko, Německo a Rakousko.
Čeští junioři za sebou mají svůj první a zároveň taky nejtěžší skupinový zápas, v němž podlehli domácí Kanadě. Dnes je čeká relativně hratelnější soupeř z Německa.
——————————————————————————————————————————————————————————————-
INFORMACE O ZÁPASE
První utkání odloženého mistrovství světa juniorů je u konce a s tříbodovým ziskem z něj odchází česká reprezentace. Slováci sice v úvodu využili dva brejky, jenže Češi zachovali chladnou hlavu a během druhé třetiny otočili vývoj utkání. V závěrečném dějství poté své vedení dokonce navýšili, po zbytečných vyloučeních ale naši východní sousedé srovnali v přesilovkách a zápas mířil do prodloužení. To však nakonec odmítl Dalibor Szturc, jenž necelé dvě minuty před koncem vstřelil vítězný gól.
 

Živé sportovní přenosy  Naším cílem je pro vás zprostředkovat ty nejlepší oficiální odkazy na sportovní zážitky a aktuální informace na internetu. Hledáte-li nějaký zajímavý sportovní přenos z celého světa zaručeně ho naleznete zde  na stránkách www.ziveprenosy.cz. Tak proč toho nevyužít a nepodělit se o to se svou rodinou a přáteli sdílením do diskuzního fóra nebo na socialní sítě jako je Facebook/Twitter/Google+ a další. Přejeme vám příjemné sportovní zážitky –  Živépřenosy.cz.

Hlavní strana    ŽivéPřenosy#2     ŽivéPřenosy#3     ŽivéPřenosy#4    ŽivéPřenosy#5