video: Švýcarsko – Česko (MS v hokeji 2024) 2-1 pp

 

Zde můžete sledovat hokejový zápas ( MS v hokeji 2024 / Praha / Ostrava )

13.5.  2024  20:20

Švýcarsko – Česko

 

 

INFORMACE O TURNAJI

MS v hokeji 2024 se hraje v termínu od 10. do 26. května 2024. Půjde o v pořadí 87. světový šampionát. Hrát se bude v Praze, kde ve víceúčelové O2 Areně s kapacitou 17 220 diváků proběhne jedna základní skupina i většina utkání play-off. V Ostravě pak hráče i fanoušky v rámci základní skupiny B a dvou čtvrtfinále přivítá Ostravar Aréna s kapacitou 10 004 sledujících. Český hokejový tým na MS v hokeji 2024 pokusí napravit neúspěšné vystoupení z předchozího turnaje, kde obsadil až 8. příčku. O rok dříve však naši hokejisté z turnaje přivezli bronz. O další medaili bude český nároďák usilovat pod vedením nového hlavního trenéra Radima Rulíka i obměněného trenérského štábu. Formát turnaje je stejný jako v předešlých ročnících.
——————————————————–

INFORMACE O ZÁPASE

Popáté v řadě čeští hokejisté ztratili body s jedním z nejméně oblíbených soupeřů. V samostatných nájezdech nestačili na Švýcarsko a po dvou a třech bodech zapisují do tabulky turnaje dnes pouze jediný.
Oba góly ze hry padly z přesilových her, když Červenkovo vyloučení potrestal Fiala a ve druhé třetině rovněž rychle využitou přesilovku zařídil přesnou střelou Stránský. V bojovném utkání ze zajištěných obran nebylo k vidění mnoho šancí a remíza byla zasloužená, penaltová loterie pak domácímu výběru bohužel nevyšla, když jediný z pěti exekutorů uspěl Stránský.