pátek 3. 5. 2024 (18:30) – první trénink
pátek 3. 5. 2024 (22:30) – kvalifikace do sprintu
sobota 4. 5. 2024 (22:00) – kvalifikace do závodu
neděle 5. 5. 2024 (22:00) – závod

—————————————————————————————————————————————————

———————————————————————————————————————————————————–

INFORMACE O TRATI

Miami International Autodrome je účelově vybudovaný dočasný okruh kolem stadionu Hard Rock na předměstí Miami v Miami Gardens na Floridě . Trať byla navržena speciálně Miami Grand Prix v říjnu 2019, přičemž bylo zvažováno až 75 návrhů okruhů a 36 bylo simulováno. Organizátoři měli dohodu o pořádání závodu od roku 2021, ale první yávod se jel teprve o rok později. Okruh využívá stávající i nově vybudované silnice v rámci soukromého areálu Hard Rock Stadium. Pár týdnů před závodním víkendem se budou montovat bezpečnostní prvky, tribuny a další potřebné zázemí. Po skončení závoduy bude okruh rozebrán a areál Hard Rock Stadium uveden zpět do normálního provozu.

INFORMACE K ZÁVODU VC Miami:

V sobotu bylo na okruhu v Miami živo, neboť kromě kvalifikace se jel i sprintový závod. Ten ovládl jezdec Red Bullu a hegemon posledních let Max Verstappen. Na druhém místě dojel Charles Leclerc na Ferrari a na stupních vítězů je doprovodil Sergio Pérez na dalším Red Bullu. Samotná kvalifikace se vyvíjela bez překvapení až do konce druhé části, která absolutně nevyšla Aston Martinům a Fernando Alonso dokonce skončil až na 15. místě! Do poslední části se naopak dostali Júki Cunoda na RB a Nico Hülkenberg na Haasu. Oba sice skončili na posledních místech, pátá řada ale je pro oba slušný úspěch. Celkovým vítězem se pak stal opét Max Verstappen, kterého do první rýhy doprovodí Charles Leclerc na Ferrari. Rozdíl mezi oběma borci byl pouhých 141 tisícin sekund.

virtuální přenos k závodu ( neděle 5. 5. 2024 (22:00) – závod) ↓

aktuálně k tréninku, kvalifikaci, závodu VC Miami ( sestřih kvalifikace ↓)

Živé sportovní přenosy  Naším cílem je pro vás zprostředkovat ty nejlepší oficiální odkazy na sportovní zážitky a aktuální informace na internetu. Hledáte-li nějaký zajímavý sportovní přenos z celého světa zaručeně ho naleznete zde  na stránkách www.ziveprenosy.cz. Tak proč toho nevyužít a nepodělit se o to se svou rodinou a přáteli sdílením do diskuzního fóra nebo na socialní sítě jako je Facebook/Twitter/Google+ a další. Přejeme vám příjemné sportovní zážitky –  Živépřenosy.cz.

Hlavní strana    ŽivéPřenosy#2     ŽivéPřenosy#3     ŽivéPřenosy#4    ŽivéPřenosy#5

function openCmp(event){ event.preventDefault(); event.stopPropagation(); scmp.open(); } CMP