Tip: Všechny aktuální sportovní přenosy dnešního dne najdete v nabídce na hlavní stránce ZDE

MOTO GP Thajsko 2019

6.10. závod

07:20  Moto 2  / 09:00 Moto GP

Velká cena Thajska je čtrnáctou zastávkou v kalendáři MS silničních motocyklů

Okruh – Chang International Circuit: Okruh, který navrhl známý německý architekt Herman Tilke, byl otevřen v roce 2014. Hned o rok později už hostil závody MS Superbiků a letos si zde odbude premiéru také šampionát MotoGP. Trať měří 4,554 Km a nalezneme na ní hned 12 zatáček. Z toho je pět levotočivých a sedm pravotočivých. Kolem okruhu se vtěsná až 100 000 motocyklových nadšenců.

Marc Márquez slaví osmý titul mistra světa napříč všemi kategoriemi stylově – vítězstvím v závodě! Ten přitom odtáhl na čele Fabio Quartararo, ale v posledním kole přišel útok Márqueze. Mladý Francouz to nevzdal a v poslední zatáčce se ještě pokusil Španěla sesadit, ale Márquez měl lepší výjezd na cílovou rovinku. Byl to ale krásný souboj, za který si zaslouží i Quartararo velké absolutorium. Třetí dojel Maverick Viñales, který si rovněž počínal velmi dobře, ale už nedokázal stáhnout ztrátu, kterou na vedoucí dvojici nabral v první polovině závodu.

ve třidě Moto 2 získal první vítězství v kariéře Luca Marini, který je mimochodem nevlastním bratrem Valentina Rossiho! Ten se v úvodu závodu dostal před Alexe Márqueze na první místo a pak nasadil tempo, kterému už nikdo nestačil. V posledních metrech se na druhé místo prodral Brad Binder, jenž odsunul na třetí pozici Ikera Lecuonu. Alex Márquez se nakonec musel spokojit s pátým místem. Deváté místo oslavuje domácí Somkiat Chantra, jemuž místní fanoušci bouřlivě aplaudují.

<

Třída Moto3 přinesla velmi dramatický závod! Ten nakonec ovládl Albert Arenas, jenž si připisuje třetí vítězství kariéry. Důležitý závod to byl také pro další vývoj celého šampionátu. Zatímco jeho lídr Lorenzo Dalla Porta získal 20 bodů za druhé místo, tak Arón Canet nedojel poté, co se stal jednou z obětí manévru Darryna Bindera. Ten poslal jako kuželky k zemi ještě McPheeho a Suzukiho. Po startu z posledních dvou řad si dojeli pro body i čeští závodníci. Jakub Kornfeil se dostal do cíle jako osmý, Filip Salač pak dojel dvanáctý.