Tip: Všechny aktuální sportovní přenosy dnešního dne najdete v nabídce na hlavní stránce ZDE

okruh Losail

závod – 8.3.2020

14:20 Moto 3 / 16:00 Moto 2

informace o závodu

72. ročník MS silničních motocyklů startuje! Prvním závodem je tradičně Grand Prix Kataru pořádaná v Losailu od roku 2004, počínaje sezónou 2008 se jezdí zpravidla za umělého osvětlení. Takový začátek sezony svět jedné stopy už dlouho nepamatuje. Úvodní podnik sice nebyl zrušen, ale kvůli 14denní karanténě na ochranu před koronavirem pro všechny, kteří byli nedávno v Itálii, bude Velké ceně Kataru chybět její zlatý hřeb – MotoGP. Piloti, mechanici i inženýři stájí elitní kategorie sice byli nedávno v Losailu na testech, jenže pak se vrátili zpátky domů. A protože centrem seriálu je po jezdecké i logistické stránce právě Apeninský poloostrov, neměli by šanci stihnout program Grand Prix začínající už v pátek úvodními dvěma tréninky. Pro třídy Moto2 a Moto3 bylo štěstím, že svoje testy odjely až minulý víkend. Všichni členové týmů zůstali v zemi na pobřeží Perského zálivu a vyhnuli se tak karanténě.

informace o závodu Moto 3

Úvodní závod sezóny třídy Moto3 vyhrál Albert Arenas. Dlouho to bylo hodně vyrovnané, pořadí na špici se přelévalo, nutno ale říci, že Arenas se většinu závodu pohyboval v Top 5. Druhý skončil John McPhee a na bednu se postaví i Aj Ogura. Ten projel cílem na čtvrtém místě, ale průvodně třetí Masià byl odsunut za něho kvůli nedodržení limitů trati. V závěru zahodil dobře rozjetý závod Brad Binder, který spadl v souboji s Tonym Arbolinem. I Arbolino ztratil a skončil až čtrnáctý.

informace o závodu Moto 2

Jezdci třídy Moto2 divákům určitě vynahradili zrušený závod MotoGP. Především ve druhé polovině to dnes byla parádní podívaná. Závěr závodu naprosto ovládl Japonec Tecuta Nagašima, jenž se po startu z šestnáctého místa postupně probíjel dopředu. Poté, co se ujal vedení, ostatním v posledních kolech ujel a může slavit premiérové vítězství kariéry. Druhý končí Lorenzo Baldassarri a na pódiu nebude scházet ani Enea Bastianini. Nejlepším z nováčků byl osmý Arón Canet.