TOPlist

Moto GP živě – online, výsledky, (Velká cena Španělska)

Tip: Všechny aktuální sportovní přenosy dnešního dne najdete v nabídce na hlavní stránce ZDE

INFORMACE K MOTO GP :

Velká cena Španělska je letos čtvrtou zastávkou v kalendáři MS silničních motocyklů. Přečtěte si vše podstatné o tomto závodě v Jerez v Andalusii.

neděle 28. 4. 2024 (14:00) – závod

závody neděle  ( 11:00 Moto 3 /   12:15  Moto 2   / 14:00 Moto GP )

všechny nedělní závody   –    sledujte živě zde ◄

——————————————————————————————————————————————-

—————————————————————————————————————————-

INFORMACE O TRATI:

Circuito Permanente de Jerez je 4 428 metrů dlouhý závodní okruh, který leží na severovýchod od města Jerez de la Frontera ve Španělsku. Vybudoval ho Alessandro Rocci. Okruh byl otevřen 8. prosince 1985.
Od roku 1986 okruh hostil Grand Prix Španělska Formule 1. Po roce 1990 se F1 přesunulo do Barcelony na Katalánský okruh kvůli špatné poloze, která měla vliv na návštěvnost.
Od roku 1987 až do teď okruh hostí Mistrovství světa silničních motocyklů.

————————————

INFORMACE O ZÁVODĚ Moto GP VC Španělska:

Sledovali jsme opravdu vynikající závod, ve kterém to bylo o tvrdém souboji o čelo. Po pádu Jorge Martína se do čela dostal Bagnaia a musel čelit stíhací jízdě Marca Márqueze. Ten stáhl ztrátu a dokonce se na chvíli dostal do vedení. Francesco Bagnaia se ale záhy na první místo vrátil a nakonec výhru uhájil. Marc Márquez dojel na druhém místě, se kterým je ale také spokojen a bouřlivě to oslavil se svými fans na tribunách. Bronz bral Marco Bezzecchi, který na jednu stranu neměl na to dotáhnout vedoucí duo, ale na tu druhou, náskok na další borce měl dostačující a nemusel odrážet Álexe Marqueze a další jezdce.

pro aktuálni informace k Moto GP klikněte na play ► ↓

———————————–

aktuálně k tréninku, kvalifikaci, závodu (trénink, kvalifikace) ↓

————————————————————————————————————

INFORMACE O ZÁVODĚ Moto 3 VC Španělska:

Závod třídy Moto3 ovládl Colin Veijer, který ho také téměř celý odtáhl! Hned v úvodu spadl vedoucí David Alonso a Veijer se krátce poté dostal na první místo před Davida Muñoze. A Nizozemec už pak před sebe nikoho nepustil, byť se s ním až do konce drželi právě Muñoz a také Ivan Ortolá. Prvně jmenovaného Veijer nakonec porazil o pouhých 45 tisícin sekundy. Lídr pořadí MS Daniel Holgado skončil sedmý, Alonso bral po pádu v úvodu po srdnaté jízdě alespoň body za jedenácté místo.
Zajímavostí je, že dnes spadli jen oba jezdci týmu Aspara Martíneze. Tedy Alonso a také Joel Esteban, jenž neustál v poslední zatáčce bitvu o páté místo.

———————————————————————————————————

INFORMACE O ZÁVODĚ Moto 2 VC Španělska:

Dnešní závod přinesl v úvodu souboj mezi dvěma Španěly, jenže v momentě, kdy Fermín Aldeguer předjel Manuela Gonzáleze, udělal si z toho lídr vlastní závod a v klidu si dojel pro 25 bodů. Hvězdou závodu se ale stal Joe Roberts, který sice startoval až z 11. místa, dokázal se ale prodrat až na druhou pozici a tím si vybojoval vedoucí pozici v šampionátu! Třetí dojel už zmiňovaný Manuel González. Českou stopu potáhl Filip Salač, když bojoval ve skupince o desáté místo, nakonec ale dojel na 12. místě a do šampionátu si tak připsal čtyři body.