pátek 10. 5. 2024 (10:45) – volný trénink č.1
sobota 11. 5. 2024 (10:10) – volný trénink č.2
sobota 11. 5. 2024 (10:50) – 1. kvalifikace do závodu
sobota 11. 5. 2024 (11:15) – 2. kvalifikace do závodu
sobota 11. 5. 2024 (15:00) – sprint race

závody neděle  ( 11:00 Moto 3 /   12:15  Moto 2   / 14:00 Moto GP )

všechny nedělní závody   –    sledujte živě zde ◄

——————————————————————————————————————————————-

—————————————————————————————————————————-

INFORMACE O TRATI:

První Grand Prix Francie MotoGP se uskutečnila už v roce 1920, pak se okruhy několikrát v historii měnily (jelo se na Paul Ricard, Magny-Cours, Nogaro, Clermont-Ferrand, Rouen-Les-Essarts, Reims-Gueux, Albi) , na současném Bugatti Circuit se nepřetržitě jezdí od roku 2000. Kromě motorek se zde jezdí také populární závod 24 hodin Le Mans.
Závodníci MotoGP budou kroužit po okruhu dlouhém 4,2 km a odjedou celkem 27 kol. Rekord tratě drží Francesco Bagnaia.

————————————

INFORMACE O ZÁVODĚ  VC Francie Moto GP

Jorge Martín z Prima Pramac Racing, jenž vyhrál už kvalifikaci a startoval z pole position, se stal vítězem Velké ceny Francie v kategorii MotoGP! Po většinu závodu sice prohrával s Francescem Bagnaiou z Ducati Lenovo Team, ale šest okruhů před cílem se před Itala prodral a zbytek závodu si už pohlídal. Bagnaia se posléze ještě v posledním okruhu propadl za Marca Marqueze z Gresini Racing MotoGP.

pro aktuálni informace k VC San Francie klikněte na play ► ↓

aktuálně k tréninku, kvalifikaci, závodu (trénink, kvalifikace) ↓

————————————————————————————————————

INFORMACE O ZÁVODĚ  VC Francie Moto 3

Velkou cenu Francie v kategorie Moto3 vyhrál Kolumbijec David Alonso z CFMOTO Aspar Team. Ve druhé polovině závodu se Alonso neustále přetahoval s Danielem Holgadem a Collinem Veijerem a pořadí na čele se stále přelévalo. Holgado, který měl silné zejména dlouhé rovinky, však svou poslední příležitost k útoku nevyužil, Alonso útok soupeře ustál a prvenství si pohlídal. Bere tak 25 bodů do hodnocení mistrovství světa silničních motocyklů v kategorii Moto3.

———————————————————————————————————

INFORMACE O ZÁVODĚ  VC Francie Moto 2

Vítězem Velké ceny Francie v kategorii Moto2 se stal Španěl Sergio García, jenž závodí za MT Helmets – MSI. García se dostal do čela hned po startu a v podstatě zvítězil stylem start – cíl. Postupně svůj náskok navyšoval až na více než tři sekundy a doslova rozdrtil zbytek startovního pole. Druhý skončil Ai Ogura a třetí Alonso Lopez. Filip Salač v barvách ELF Marc VDS Racing Team, jenž do závodu vyrazil z deváté pozice, obsadil konečnou dvanáctou příčku.