Tip: Všechny aktuální sportovní přenosy dnešního dne najdete v nabídce na hlavní stránce ZDE

MOTO GP VALENCIE

Circuito Ricardo Tormo de Cheste, Valencia, Španělsko

závod – 17.11.2019

13:00 Moto 2 / 14:00 Moto GP

Gran Prix Valencie se koná na okruhu Circuit de la Comunitat Valencia Ricardo Tormo, který se nachází 20 km od Valencie a 5 km od letiště Manises International Airport. Okruh Ricardo Tormo je v provozu od roku 1999. Tento okruh je mnohonásobným držitelem ocenění Nejlepší okruh roku. Jedním z důvodů je Hlavní tribuna, která byla postavena tak, aby každý ze 65 000 diváků měl výhled na celou trať. Jezdci se vám na trati dlouhé 4005 m neztratí ani v jedné ze 14 zatáček (9 levých, 5 pravých) ani přesto že se jede proti směru hodinových ručiček. Okruh Ricardo Tormo by se do budoucna rád stal nejen pouze závodním okruhem, ale hlavně místem kde se budou o závodním víkendu scházet celé rodiny i s přáteli. Prostoru je dost, celý okruh pojme 120 000 návštěvníků.

informace k závodu

Marc Márquez oslavuje dvanácté vítězství v sezóně a svůj osmý titul mistra světa – z toho šestý v MotoGP! Dnes se po pomalejším startu rychle dostal na druhé místo za Fabia Quartarara, kterého poměrně brzy předjel a zbytek závodu už kontroloval. Quartararo svůj nováčkovský ročník zakončil druhým místem a třetí dojel Jack Miller. Velké ovace diváků ale sklízí i Jorge Lorenzo, který má za sebou poslední závod v sezóně. Trojnásobný šampión třídy MotoGP se rozloučil třináctým místem.

informace po závodu

Poslední závod sezóny ve třídě Moto2 vyhrál Brad Binder, který po celý závod sváděl přímý souboj o titul vicemistra světa s Thomasem Lüthim. Ten jel většinu času na čele, Binder se ho několikrát neúspěšně pokoušel předjet, ale v předposledním kole se mu to podařilo. Na stupně vítězů se postaví i třetí Jorge Navarro. Mistr světa Alex Márquez po pádu dokončil závod až na 30. místě a může být rád, že si titul zajistil již v minulém závodě v Malajsii. Binder na něj v konečném zúčtování totiž ztratil jen 3 body.

Hodně divoký byl závod třídy Moto3! Ten musel být po hromadném pádu pěti jezdců restartován a zkrácen na 15 kol. Zbytku pole se po opakovaném startu rychle utrhla šestice závodníků, ve které figuroval i český zástupce Filip Salač. Později se ještě přidal debutant Xavier Artigas, který byl jednu chvíli nejrychlejším jezdcem na trati, dokonce se prodral až do vedení a vedoucí skupinu i částečně roztrhal. V závěru zůstala ve hře o pódium pětice jezdců a nejlépe to nakonec dopadlo pro Sergia Garcíu, který v cílové rovince odolal náporu Andrey Migna. Pro senzační třetí místo si pak dojel Xavier Artigas a Filip Salač si vytvořil kariérní maximum pátým místem.