TOPlist

Moto GP živě – online, výsledky,

Tip: Všechny aktuální sportovní přenosy dnešního dne najdete v nabídce na hlavní stránce ZDE

 

 INFORMACE K MOTO GP :

Posledním podnikem sezony 2020 je Velká cena Portugalska. Původně v kalendáři závod v Portimau vůbec nebyl, ale situace s koronavirem změnila vše od základu a jelikož Portugalsko odolávalo nákaze nejdéle, bylo zařazeno na poslední místo jako finále sezony – Grande Prémio MEO de Portugal.


Velká cena Portugalska

(Autódromo Internacional do Algarve)

20.11. – 22.11.   2020

Neděle, 22.listopadu 2020 (SEČ)
10:00 – 10:20 Moto3 Warm-Up
10:30 – 10:50 Moto2 Warm-Up
11:00 – 11:20 MotoGP Warm-Up
12:00 Moto3 ZÁVOD
13:20 Moto2 ZÁVOD
15:00 MotoGP ZÁVOD

INFORMACE O ZÁVODU   
Posledním podnikem sezony 2020 je Velká cena Portugalska. Původně v kalendáři závod v Portimau vůbec nebyl, ale situace s koronavirem změnila vše od základu a jelikož Portugalsko odolávalo nákaze nejdéle, bylo zařazeno na poslední místo jako finále sezony – Grande Prémio MEO de Portugal. Dnes mají v Portugalsku přísná omezení, takže závod bude “klasicky“ bez diváků. O titulu mistra světa v Portugalsku rozhodují jezdci Moto2 a Moto3. Hvězdou víkendu v Algarve je domácí závodník Miguel Oliveira, který hájí barvy Portugalska v prestižní královské kubatuře.

INFORMACE O OKRUHU:

Okruh nedaleko turisty vyhledávaného přímořského letoviska. má dráhu dlouhou 4592 metrů a v jednom kole jezdci projedou 15 zatáčkami – 9 pravými a 6 levými. Nejdelší rovinka má necelý kilometr.

———————————————————————————————————————————————————————-
————————————————————————————————————————————————————–

INFORMACE K ZÁVODU MOTO GP:

Poslední závod sezóny ovládl domácí Miguel Oliveira, který si připisuje druhé vítězství v sezóně! Portugalec triumfoval způsobem start cíl. Od začátku ostatním ujížděl a brzy bylo jasné, že mu dneska nikdo stačit nebude. Druhý dojel Jack Miller, který téměř celý závod vyčkával na příležitost k útoku za Francem Morbidellim, jehož předjel v závěrečném kole. Morbidellimu i třetí místo v cíli bohatě stačilo k uhájení pozice vicemistra světa. Už jistý šampión Joan Mir se po celý víkend trápil a dnes nedojel ani do cíle.

pro aktualizaci klikněte na klávesnici F 5 ↓

aktuálně k tréninku, kvalifikaci, závodu (trénink) ↓


—————————————————————————————————————————————————

————————————————

INFORMACE K ZÁVODU MOTO 2:

Máme za sebou parádní závěrečný závod sezóny Moto2, který také rozhodl o titulu mistra světa! Ten slaví Enea Bastianini, kterému stačilo i páté místo v cíli. Jeho hlavní vyzyvatelé Luca Marini a Sam Lowes nic nevzdali a bojovali až do konce. Kdyby Lowes vyhrál, měl by titul, ale i třetí místo v cíli je vzhledem ke stavu jeho zraněné ruky obdivuhodné. O vítězství se pral Luca Marini, jemuž by nakonec na Bastianiniho nestačilo ani to, v závěru ho však udolal Australan Remy Gardner. Syn slavného Waynea Gardnera si připsal první triumf kariéry v MS!


—————————————————————————————————————————————————–

INFORMACE K ZÁVODU MOTO 3:

Ve třídě Moto 3 vítězí Raúl Fernández s téměř šestisekundovým náskokem na Dennise Foggiu a to ještě v závěru hodně polevil! Třetí dojel Jeremy Alcoba, který potvrdil, že je nováčkem roku. Mistrem světa se stává Albert Arenas, jemuž k tomu stačilo i dvanácté místo v cíli! Titul vicemistra nakonec získá Tony Arbolino, který dojel pátý. V cíli osmý Aj Ogura nasbíral stejný počet bodů, ale na rozdíl od Arbolina nemá na kontě žádné vítězství.