Krejčíková, Siniaková – Friedsamová, Petkovicová (Pohár Billie Jean Kingové)

 

Zde můžete sledovat tenisový zápas (Pohár Billie Jean Kingové 2021 – finále)

Krejčíková, Siniaková – Friedsamová, Petkovicová

Tip: Všechny aktuální sportovní přenosy dnešního dne najdete v nabídce na hlavní stránce ZDE

 

———————————————————————————————————————————————————————-

INFORMACE O ZÁPASE:

Finálový turnaj Poháru Billie Jean Kingové měla původně hostit Budapešť, kvůli pandemii koronaviru však boje nejlepších světových tenistek o prestižní trofej budou k vidění v Praze. Šampionát začíná 1. listopadu a hlavním dějištěm je pražská O2 Arena. Šampionát, jež je pojmenován po bývalé světové jedničce a bojovnici za práva žen Billie Jean Kingové, měl svou premiéru v roce 1963 jako Pohár federace. Současným divákům se však zaryl do paměti jako Fed Cup. České tenistky Fed Cupu v novém tisíciletí dominovaly, od roku 2011 dokázaly celou soutěž vyhrát hned šestkrát. S osmnácti tituly je nejúspěšnější zemí USA, vítězství letos obhajují tenistky Francie. Praha uvidí premiéru nového formátu turnaje. Velkou novinkou je pořádání šampionátu na jednom místě během jednoho týdne. Ve čtyřčlenných skupinách se týmy utkají systémem každý s každým, do semifinále postupují vítězové skupin. V utkání se hrají dvě dvouhry a jedna čtyřhra.

—————————————————————————————————————————————–
Málokdo asi čekal takové drama, které se protáhlo až přes půlnoc, ale před prořídlou vysočanskou arénou končí šťastně pro domácí! Na jedné straně mnohonásobné grandslamové šampionky, olympijské medailistky, světové jedničky… na druhé nově složený pár průměrné tenistky s hráčkou, která debla nehrála od jara 2019. Papírově to měla být jasná záležitost, nakonec se přes houževnaté soupeřky Češky prosadily až nejtěsnějším poměrem bodů v supertie-breaku. Všechny tenistky výborně podávaly, první sadu rozhodl v náš prospěch jediný brejk při podání nezkušené Niemeierové. Ve druhé sadě Siniaková přišla dvojchybou o svůj servis, z 1:4 ale Češky dotáhly na 4:4, jenže tie-break se jim vůbec nevydařil. V rozhodujícím dějství už domácí tenistky tahaly za delší konec a přestože se čtyřbodový náskok smrsknul na jediný bod, dokázaly ho na příjmu urvat.


 

 


Živé sportovní přenosy  Naším cílem je pro vás zprostředkovat ty nejlepší oficiální odkazy na sportovní zážitky a aktuální informace na internetu. Hledáte-li nějaký zajímavý sportovní přenos z celého světa zaručeně ho naleznete zde  na stránkách www.ziveprenosy.cz. Tak proč toho nevyužít a nepodělit se o to se svou rodinou a přáteli sdílením do diskuzního fóra nebo na socialní sítě jako je Facebook/Twitter/Google+ a další. Přejeme vám příjemné sportovní zážitky –  Živépřenosy.cz.

Hlavní strana    ŽivéPřenosy#2     ŽivéPřenosy#3     ŽivéPřenosy#4    ŽivéPřenosy#5