15.5. / 17:00 dnes Slavia – Sparta 1:2 video

Zde můžete sledovat 1. fotbalovou  ligu

2021 – 2022

Tabulka, sestřihy, další zápasy zde ‹

INFORMACE O ZÁPASE

Fotbalisté Slavie budou chtít na letošní nadstavbovou část asi hodně rychle zapomenout. Nejprve jim v ní utekl titul mezi prsty a se sezónou se navíc rozloučili porážkou s úhlavním rivalem. Fotbalově kvalitnější byl první poločas. Hosté se v něm ujali vedení ve 20. minutě, kdy míč po rohu propadl na zadní tyč, kde ho uklidil do sítě Tomáš Čvančara. Rudí pak navíc nevyužili pár nadějných brejků a ve 39. minutě se naopak prosadil Petr Ševčík, který zamířil přesně poté, co mu v šestnáctce vrátil míč Hovorka. Po změně stran se na šance dlouho čekalo. V 78. minutě byl po faulu na Traorého oceněn druhou žlutou kartou Wiesner a Sparta tak dohrávala o deseti. Přesto se nakonec radovala. Karabec totiž pro hosty vybojoval přímý kop z blízkosti šestnáctky, který zužitkoval krásnou střelou do šibenice Adam Hložek. V závěru pak sešívaní přišli o zraněného Hovorku a v nastavení i o vyloučeného Plavšiće, jenž neudržel nervy poté, co ho fauloval Haraslín. Sparta tedy zvítězila v Edenu 2:1.